Yayla Tuğla Fabrikası Paletli Tuğla Üretimi

Doğal bir malzeme olması nedeni ile inşaatta sağladığı avantajlar da göz önünde bulundurulduğunda tuğla inşaat için ana yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. 1000 derece sıcaklıkta pişirilen tuğla sıcağa dayanıklı olduğu için tercih edilen doğal bir malzemedir. Yangın esnasında doğal olduğu için kimyasal gaz çıkarmaz.Tuğlanın da birçok çeşidi var. Bunlar genellikle kullanım alanlarına göre blok, izolasyon ve baca tuğlası olarak ayrılıyor olsa da son zamanlarda paletli tuğla olarak bir tuğla çeşidi daha ortaya çıkmıştır. Bu tuğla aslında bildiğimiz tuğlalardan çok farklı değildir. Bu tuğla blok, izolasyon ve baca tuğlalarının sevkiyatıyla ilgili bir durumdur. Peki, nedir bu paletli ürünler? Daha önce de belirttiğimiz gibi tuğlaların sevkiyatlarına çok özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürün zarar görebileceği gibi sevkiyat aracına istenilen sayıda tuğla yerleştirilmemesi sorunu da ortaya çıkabilmektedir. Bu hem firmamız hem de müşterimiz için zaman ve emek kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle de tuğlaların ambalajlanarak sevk edilmesi gerekmektedir. İşte ambalajlanarak satılan tuğla çeşidine de paletli tuğla ismi verilmektedir. Paletli tuğla ihtiyaçtan ötürü ortaya çıkmıştır. Kaliteli, ürüne zarar vermeden sevkiyat yapmanın yoludur.

Paletli Tuğla Boyabat

Paletli tuğla üretebilmek için ilk olarak bir palet üzerine tüm üretim aşamaları tamamlanmış ve satışa hazır tuğlalar muntazam bir şekilde yerleştirilmekte ve etrafı uygun bir ambalajla sarılmaktadır. Ardından ise paletler, tırlara üzeri açık bir şekilde yerleştirilerek sevk edilmektedir. Bu şekilde üretilen tuğlaların hem fabrikaya hem de alıcıya birçok avantajı bulunmaktadır. Yapılan işin standarttı ve kalitesi artmakta, iş kazası nedeni ile zayi olacak ürün nerede ise sıfıra indirgenmektedir.Avantajlarından birisi nakliye olanaklarıkolaylaştırmak, diğer yandan ürünlerin dağılmaları, araçtan indirilmeleri ve zarar görmeleri engellenmektedir. Son olarak da bir palete ve bir nakliye aracına sığacak tuğla miktarı da belli olduğundan ürün yüklemede bir standardizasyona gidilmektedir. Alıcıda satıcıda ürünün detayına ve miktarına çok daha fazla hâkim olabilmektedir.

PALETLİ TUĞLA

Firmamız paletli tuğla üretimine 01.09.2014 tarihinde başlamıştır. Sektör içinde yeni olan bu uygulama, kaliteli hizmete önem veren firmamız tarafından hemen bünyesine dâhil edilmiştir. Üretmiş olduğumuz paletli tuğlalar Türkiye’nin her yerine güven içinde sevk edilmektedir. Paletli tuğlaların sevki genel olarak üstü açık tırlarla yapılmakta ve tırların maksimum alabileceği palet miktarı 26 adettir. Paletlerimiz ’de 8 sıralı yükseklikte 8,5 tuğla için 612 adet, 13,5 tuğla için ise 384 adet taşınmaktadır. Paletlerin yüksekliği 9 sıra yapıldığı zaman da 8,5 tuğla 688 adet 13,5 tuğla ise 432 adet olmaktadır.

YAYLA TUĞLA : 0 368 315 28 28

WEB: Yayla Tuğla Fabrikası